Yalıtım

İZOLASYON AMAÇLI KİMYASAL ENJEKSİYONLAR

Tünel, galeri, bodrum, altyapı tesisleri, havuz, baraj vb. her türlü yeraltı yapılarındaki inşaat ve dilatasyon derzleri ile betonlardaki çatlaklardan ve segregasyon boşluklarından gelen su sızıntılarını ve akıntılarını kesmek ve için en doğru ve uygun çözüm kimyasal enjeksiyon sistemleridir.
Su basıncının yüksek olduğu, çok su gelen çatlak, segregasyon boşlukları ve inşaat derzlerindeki uzun süreli sızdırmazlık istenen uygulamalarda;
1. reaksiyon-köpükleşme-sertleşme özellikleri farklı, çift komponentli CarboPur WF / WFA ve,
2. blokaj amaçlı, reaksiyon süreleri hızlı ve çok köpüklenen tek komponentli ve katalizörlü CarboStop W reçineleri birlikte kullanılmaktadır.
Bu reçinelerle ve enjeksiyon yöntemiyle ilgili broşürler ekte sunulmuştur. Söz konusu reçinelerin suyla karşılaştığı zamanki blokaj özellikleri, reaksiyon süreleri ve şişme oranları farklıdır. Enjeksiyonlar ve malzeme karışımları suyun basıncına ve miktarına, işin durumuna ve özelliğine göre beraber veya ayrı ayrı kullanılmaktadır. Enjeksiyon sistemlerinde yoğunlukları farklı olan reçineler değişik hacimlerde özel pompalarla otomatik olarak karıştırılır ve doğrudan çatlak, dilatasyon veya segregasyon bölgesine enjekte edilir.
CarboTech Fosroc enjeksiyon reçineleri, enjekte edildikleri yerlerde elastik olarak sertleşerek suyu tamamen bloke eder ve o bölgeden uzaklaştırır. Enjeksiyonlar, istenen bölge tamamen kurutulana kadar su sızıntıları takip edilerek yapılır. Suyun başka komşu bölgelerde kendine yol bulması, yoğunlaşması ve akmaya başlaması betonun kalınlığına ve derzlerin ve çatlakların özelliklerine, suyun basıncına bağlı olarak zaman alabilir. Bu süre değişken olup su zayıf bir yerden tekrar kendine yol bulabileceğinden bütün sızıntılar takip edilerek buralarda da enjeksiyonlar yapılarak su sızıntıları zaman içinde tamamen kesilir.

TERAS, DEPO VE HAVUZLARDA SU İZOLASYONLARI
Teras, su depoları ve havuzlarda poliüretan, akrilik, çimento ve bitüm esaslı malzemelerle, garantili su izolasyonları.
Metal çatılarda püskürtme esaslı poliüretan ve akrilik kaplamalar.

SES, ISI VE YANGIN İZOLASYONLARI

Yapılarda ses, ısı ve yangın izolasyonları.
Yangına dayanıklı boya ve köpükler.

İstanbul Adres

Yalnız Selvi Caddesi No:6
Mesa 2011 Sitesi, C5 Blok Daire:5
Çengelköy / İstanbul

Tel/Fax: 0216 680 37 74
Cep: 0532 276 70 16
E-mail: tekstar@tekstar.com.tr

Ankara Adres

Alınteri Bulvarı
Ostim İş Merkezleri C Blok No: 29/E
Ostim / ANKARA

Tel: 0312 385 82 55
Fax: 0312 385 82 57
Cep: 0532 276 70 16
E-mail: tekstar@tekstar.com.tr

Dil Seçimi

trenfrdeelitfaptrues
© Tekstar | Tüm Hakları Saklıdır

Dil Seçimi